Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wspomóż Stowarzyszenie 1% podatku

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "PURMIA" zwraca się z serdeczną prośbą o przekazywanie na rzecz naszego Stowarzyszenia 1% podatku.

Wypełniając deklarację podatkową za rok 2016 w rubryce "wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego" należy wpisać nr KRS 0000431599; cel szczegółowy Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "PURMIA" w Zofiówce. 

Każda złotówka przekazana przez Państwa zostanie przeznaczona na zakup opału, wymianę okien w ośrodku w Zofiówce oraz wymianę pokrycia dachowego w ośrodku w Kalinowie-Czosnowie.

5 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Wspomóż Stowarzyszenie 1% podatku

Witamy na naszej stronie internetowej

Szanowni Państwo,


Jest nam niezmiernie miło, że zechcieliście Państwo zajrzeć na naszą stronę i dowiedzieć się wiecej o naszej działalności.
Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „PURMIA" prowadzi szeroko rozumianą działalność na rzecz osób rożonych wykluczeniem społecznym. W naszych ośrodkach znajdują pomoc osoby bezdomne i najuboższe. Jedynym warunkiem przyjęcia do ośrodka jest powstrzymanie się od używania alkoholu i środków odurzających. Ze względu na ograniczone środki finansowe naszego stowarzyszenia możemy przyjąć jedynie osoby, które samodzielnie poruszają się i wykonują wszelkie  podstawowe czynności wokół siebie.


W ciągu ostatniego roku nastąpiło wiele zmian w życiu mieszkańców naszego Stowarzyszenia. Przede wszystkim dzięki pomonocy, zrozumieniu, ogromnej wrażliwości i Wielkiemu Sercu Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie, Rady Gminy i Mieszkańców wsi Kalinowo-Czosnowo 30 otworzyliśmy kolejne schronisko dla osób starszych, bezdomnych i najuboższych. Otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Nawiązaliśmy nowe kontakty i znajomości, które zaowocowały nowymi umowami sponsorskimi. Obecnie na terenie województwa podlaskiego objęliśmy pomocą stacjonarną około sto osób, zapewniając im rocleg, wyżywienie, pomoc socjalną, medyczną oraz prawną. We współpracy z Bankiem Żywności w Suwałkach objęliśmy pomocą żywnościową z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ponad 300 osób najbardziej potrzebujących.

Wszystkim naszym Sponsorom, Darczyńcom Osobom wspierającym nasze działania, Panom Burmistrzom i Wójtom Gmin na trenie których działamy serdecznie dziękujemy za pomoc.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszych ośrodków. Będziecie mogli osobiście się przekonać jak żyjemy, co robimy i mam nadzieję, że po takich spotkaniach zniknie przeświadczenie i powszechne przekonanie, że osoba bezdomna to człowiek gorszego sortu, z pewnością złodziej, a już na pewno alkoholik.

Zapewniam Państwa, że osoby bezdomne są takimi samymi ludźmi jak inni, tylko ich życie było pełne zawirowań i dla tego warto im pomóc.

 

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Cezary Pursa

 

Konto Stowarzyszenia BGŻ O/Mońki 06 2030 0045 1110 0000 0352 2940

21 marca 2016

Policjanci na spotkaniu z podopiecznym Ośrodka Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Purmia”

Przejdź do - Policjanci na spotkaniu z podopiecznym Ośrodka Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Purmia”

Dziś (20.02.2015  ), niemal w rok po otwarciu, policjanci odwiedzili mieszkańców ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Purmia”

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Purmia" działa od jesieni 2012 roku. W naszym powiecie od 2014 roku, w miejscowości Zofiówka, w gminie Knyszyn prowadzi kolejny swój ośrodek, w budynku po byłej Szkole Podstawowej. Przeznaczony jest on dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, inwalidów, samotnych i potrzebujących pomocy.

 

11 maja 2015
Czytaj więcej o: Policjanci na spotkaniu z podopiecznym Ośrodka Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Purmia”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-08
Data publikacji:2015-05-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5056