Witamy na naszej stronie internetowej

21 marca 2016

Szanowni Państwo,


Jest nam niezmiernie miło, że zechcieliście Państwo zajrzeć na naszą stronę i dowiedzieć się wiecej o naszej działalności.
Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „PURMIA" prowadzi szeroko rozumianą działalność na rzecz osób rożonych wykluczeniem społecznym. W naszych ośrodkach znajdują pomoc osoby bezdomne i najuboższe. Jedynym warunkiem przyjęcia do ośrodka jest powstrzymanie się od używania alkoholu i środków odurzających. Ze względu na ograniczone środki finansowe naszego stowarzyszenia możemy przyjąć jedynie osoby, które samodzielnie poruszają się i wykonują wszelkie  podstawowe czynności wokół siebie.


W ciągu ostatniego roku nastąpiło wiele zmian w życiu mieszkańców naszego Stowarzyszenia. Przede wszystkim dzięki pomonocy, zrozumieniu, ogromnej wrażliwości i Wielkiemu Sercu Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie, Rady Gminy i Mieszkańców wsi Kalinowo-Czosnowo 30 otworzyliśmy kolejne schronisko dla osób starszych, bezdomnych i najuboższych. Otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Nawiązaliśmy nowe kontakty i znajomości, które zaowocowały nowymi umowami sponsorskimi. Obecnie na terenie województwa podlaskiego objęliśmy pomocą stacjonarną około sto osób, zapewniając im rocleg, wyżywienie, pomoc socjalną, medyczną oraz prawną. We współpracy z Bankiem Żywności w Suwałkach objęliśmy pomocą żywnościową z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ponad 300 osób najbardziej potrzebujących.

Wszystkim naszym Sponsorom, Darczyńcom Osobom wspierającym nasze działania, Panom Burmistrzom i Wójtom Gmin na trenie których działamy serdecznie dziękujemy za pomoc.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszych ośrodków. Będziecie mogli osobiście się przekonać jak żyjemy, co robimy i mam nadzieję, że po takich spotkaniach zniknie przeświadczenie i powszechne przekonanie, że osoba bezdomna to człowiek gorszego sortu, z pewnością złodziej, a już na pewno alkoholik.

Zapewniam Państwa, że osoby bezdomne są takimi samymi ludźmi jak inni, tylko ich życie było pełne zawirowań i dla tego warto im pomóc.

 

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Cezary Pursa

 

Konto Stowarzyszenia BGŻ O/Mońki 06 2030 0045 1110 0000 0352 2940

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-21
Data publikacji:2016-03-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3793